Cenk Tülemek

Cenk Tülemek

Manisa İl Koordinatörü

Cenk Tülemek İTÜ Makine Mühendisliği mezunudur.

Alman sermayeli FESTO şirketinin önce Türkiye Distribütöründe çalışmış ve sonrasında şirketin Almanya merkezinde eğitim alarak şirketin Türkiye teşkilatının kurulumunda rol almıştır.

Sonrasında Aygaz şirketinde geçirdiği 20 yıllık görev hayatında, İşletme Mühendisi, Tesis Yöneticisi, ve Oto gaz satış Yöneticisi olarak çalışmıştır. Başlıca uzmanlık alanları; Endüstriyel otomasyon sistemleri, Organizasyonel Yeniden yapılanma, Satış Yönetimi, Üretim Yönetimi, ERP/MRP proje yönetimi(SAP, Canias), Rekabet Hukuku, ISO 9000(Kalite Yönetim Sistemi), ISO 14000(Çevre Yönetim Sistemleri), OHSAS 18000(İş Sağlığı ve Güvenliği), ISO25000(Bilgi Güvenilirliği), ISO 50000(Enerji Yönetim Sistemleri), EFQM/Kalder Mükemmellik Modeli felsefeleridir.

Sonrasında E.C.A Grup şirketlerinde ECA Radyatör ve ECA Armatürlerinde Fabrika Müdürlüğü görevlerini yürütmüştür.  Bu süre içinde özellikle üretimde geliştirdiği projeler ile üretim verimliliğinde ciddi kazanımlar elde etmiştir.

Emekli olduktan sonra Manisa Merkezli Apnea Deniz Malzemeleri şirketinde, şirketin kurumsallaşma serüveninde, yönetim danışmanlığı rolüyle, şirketin kısa sürede verimli sonuçlar elde etmesine katkıda bulunmuştur.

Manisa Makine Mühendisleri odasında bir dönem yönetim kurulu üyeliği ve saymanlık yapmıştır. Kalder Ödül denetçisi olarak 2006 yılında TCDD’nin ödül başvurusunu inceleyen ekipte yer almıştır. Almanca ve İngilizce bilen Cenk Tülemek, evli ve iki çocuk babasıdır.

Sorularınız İçin

Bize Ulaşın