Eximbank Kredileri

Türk Eximbank, ihracatın geliştirilmesi, ihraç edilen mal ve hizmetlerin çeşitlilik ve nitelik kazanması, uluslararası ticarette Türk markalarının önemli birer aktör haline getirilmesi için 30 yılı aşkın bir süredir ihracatçı firmalara, uygun şartlarla gereken desteği sağlıyor.

Eximbank destekleri kısa vadeli ihracat kredileri, orta-uzun vadeli ihracat kredileri ile döviz kazandırıcı hizmetler kapsamına giren krediler olmak üzere 3 ana başlığa ayrılıyor.

İhracat yapan veya yapma aşamasında olan firmaların Eximbank’ın sunduğu avantajlı kredi ve desteklerden yararlanması için hem belli kriterleri yerine getirmeleri hem de başvuru sürecini profesyonel ve titiz bir şekilde ele almaları gerekiyor.

İlhan Başar Yönetim Danışmanlığı da müşterilerine tam bu noktada hizmet veriyor. Uzun yıllardır deneyimli kadromuz ile dış piyasalara yönelik hizmet veren müşterilerimizin Eximbank kredilerinden yararlanması için süreç yönetimini başarı ile yürütmekteyiz.

 

Türk Eximbank kredileri nelerdir?

Türk Eximbank’in ihracatçılara üç ana başlık altında sağladığı krediler genel hatları ile şu şekilde sıralanıyor:

 

Kısa vadeli ihracat kredileri

 1. Reeskont Kredisi
 2. KOBİ İhracata Hazırlık Kredisi
 3. İhracata Hazırlık Kredisi
 4. Sevk Sonrası Reeskont Kredisi
 5. Dış Ticaret Şirketleri İhracat Kredisi
 6. Sevk Öncesi İhracat Kredisi

 

Orta-uzun vadeli ihracat kredileri

 1. İhracata Yönelik Yatırım Kredisi
 2. İhracata Yönelik İşletme Sermayesi Kredisi
 3. İhracat Alacakları İskonto Programı
 4. Marka Kredisi
 5. Avrupa Yatırım Bankası (AYB) Kredisi
 6. Gemi İnşa ve İhracatı Finansman Programı
 7. Yurt Dışı Mağazalar Yatırım Kredisi
 8. Özellikli İhracat Kredisi
 9. Finansal Kiralama Şirketlerine Yönelik Kredi Programı

Döviz kazandırıcı hizmetler kapsamındaki krediler

 1. Turizm Kredisi
 2. Uluslararası Nakliyat Pazarlama Kredisi
 3. Döviz Kazandırıcı Hizmetler Kredisi
 4. Yurt Dışı Fuar Katılım Kredisi
 5. Yurtdışı Müteahhitlik Hizmetleri Köprü Kredisi
 6. Yurtdışı Müteahhitlik Hizmetleri Teminat Mektubu Programı

 

Siz hangi krediden yararlanmak isterdiniz?

Türk Eximbak’ın yukarıda sıralanan kredilerinden yararlanarak ihracattaki gücünüzü artırmak, adımlarınızı daha güvenle ve sağlam şekilde atmak istiyorsanız, İlhan Başar Yönetim Danışmanlığı olarak uzman ekibimizle işlemlerinizi en kısa sürede ve eksiksiz şekilde gerçekleştiriyoruz.

Sunduğumuz profesyonel hizmetlerimiz kapsamında öncelikle şirketinizin genel yapısını, ihracat planını ve potansiyelini ele alarak, en uygun kredi veya kredileri belirliyoruz.

Bu kredilerden yararlanmak için izlenecek yol haritasını çizdikten sonra başvuru sürecine geçiyoruz.

Bu süreci Eximbank’ın talep ettiği şekilde yönetiyor; başvurunuzu istenilen normlara uygun olarak hazırlıyoruz. Kredi görüşmelerinde de sizi yalnız bırakmıyoruz.

Krediye başvurduktan sonra, başvurunuzun durumunu da yakından takip ediyoruz. Müdahale gerektiren durumlarda da devreye girerek sürecin başarı ile sonuçlanması için tüm çalışmaları gerçekleştiriyoruz.

Eğer firmanızın Eximbank kredileri ile ilgili tüm işlemlerinin daha kolay, zahmetsizce ve hızlı şekilde ilerlemesini istiyorsanız doğru yerdesiniz. Profesyonel desteklerimizden yararlanmak için sizi en kısa zamanda ofisimize bekliyoruz.

EKİBİMİZ

BAŞAR DANIŞMANLIK