İlhan Başar

İlhan Başar

Yönetici

İlhan Başar 33 yıllık profesyonel kariyerine lojistik firmasında yönetici olarak başlamış, daha sonra Türkiye’nin en büyük gıda gruplarından birinde mali ve finans uzmanı olarak görev yapmıştır.
1991 yılından itibaren İpragaz A.Ş’de çalışmaya başlayan Başar, 2010 yılında İpragaz A.Ş. Bölgeler Satış Müdürlüğü’nden emekli olmuştur.
Evli ve iki çocuk sahibi olan Başar; 2009-2019 tarihleri arasında Sipari Restaurant’ın ortakları arasında yer almıştır. 2008-2010 yılları arasında İzmir Ticaret Odası Akaryakıt Komisyon Başkanı olarak görev yapmıştır, hala İzmir Ticaret Odası’nda 51. Komite’de yer almaktadır. İlhan Başar LİYAKAT Derneği’nde sayman olarak yönetim kurulu üyesi ve aynı zamanda üye kabul komite koordinatörüdür. Artvinliler Derneği üyesidir.
2016 yılında KOSGEB’in akredite hocası olarak girişimcilik eğitimleri vermeye başlamıştır. Avrupa Birliği Projesi olan ‘For Women’da 2016’dan 2018’e kadar 2 yıl boyunca görev almıştır. 2008-2015 yıllarında ise Bostanlı Rotary Kulübü üyeliği yapmıştır.
Ege Üniversitesi, Bornova Belediyesi, Ege İhracatçılar Birliği, İzmir Esnaf ve Sanatkârlar Odası ve Liyakat Derneği’nin ortaklaşa yönettiği Girişim Kampüsü’nün 4 yıl boyunca liderliğini yapmıştır.

Sorularınız İçin

Bize Ulaşın